No reālās dzīves – par reālo dzīvi

Ielūkosimies aizkulisēs

Gada pārskats – kas, kur un kāpēc

Pagājušogad B. Braun gada pārskatā pirmo reizi uzmanība pievērsta kādai personai: Olem, ģimenes cilvēkam no Bavārijas. Šogad tā ir jauna sieviete no Šanhajas vārdā Xiaoqian. Kāda ir koncepcija? Autentiskums! „Mūsu gada pārskata galvenā doma ir tas, ka mēs sekojam kādai personai ikdienas gaitās. Mēs ļaujam šai personai runāt – dalīties atmiņās, stāstīt anekdotes un rādīt mums savas dzīves ainas – ikdienišķus mirkļus, kā arī svarīgus notikumus un sasniegumus," paskaidro uzņēmuma komunikāciju un cilvēkresursu  nodaļas vadītāja Dr. Bernadete Tilmane-Estorfa (Bernadette Tillmanns-Estorf).

Nekādi iedomāti tēli, kas dzīvo iedomātā pasaulē

Tā ir patiešām drosmīga pieeja, ņemot vērā to, ka parasti gada pārskatos tiek minēti fakti, skaitļi un finanšu rādītāji. B. Braun apzināti neaprobežojas tikai ar šādiem datiem, jo: „Mūsu uzņēmuma darbība pamatā vienmēr ir bijusi saistīta ar cilvēkiem, viņu dzīvi un veselību," saka uzņēmuma izdevējdarbības vadītājs Holgers Minings (Holger Minning). Tādēļ gada pārskatā nav iekļauti nekādi iedomāti tēli, kas dzīvo iedomātā pasaulē septītajās debesīs, bet gan reāli cilvēki, kuriem ir savi prieki un bēdas, kas cīnās ar slimībām – vai nu paši ar savām vai savu tuvinieku.

Uzmanība vienmēr tiek pievērsta veselībai un dzīvības vērtībai, tomēr neizpaliek slimību tēma. „Mērķis ir izprast, tieši kādā veidā B. Braun ir atšķirīgs un ko tieši nozīmē aizsargāt un uzlabot cilvēku veselību un dzīvību," saka projektu vadītāja uzņēmuma izdevējdarbības nodaļā Ņina Skžišovska (Nina Skrzyszowski).

Mēs zinājām, ka Oles pēctecei nebūs viegli

Bet kā var atrast cilvēku, kurš labprātīgi ļaus citiem ieskatīties savas personiskās dzīves mirkļos? „Bez šaubām tam jābūt kādam, kurš ir ne tikai atklāts un pieejams, bet arī pārliecināts par savas karjeras izvēli un gatavs par to runāt," saka Holgers Minings.

Ole iemiesoja visas šīs īpašības un bija uzstādījis latiņu ļoti augstu, galvenokārt savas sirsnīgās un vienkāršās personības dēļ. „Mums bija skaidrs, ka viņa pēctecei nebūs viegli,” saka Minings. Vispārējās koncepcijas rezultātā, kura būs spēkā vismaz trīs gadus, komanda arī no paša sākuma zināja, ka 2016. gada pārskata uzmanības centrā būs jauna sieviete no Šanhajas. Dabiski, tas radīja zināmas loģistikas problēmas: bija jānodrošina koordinācija starp Melsungenu un Šanhaju, kā arī bija jāiesaista ārējie projekta dalībnieki – aģenti, fotogrāfs, video komanda un kolēģi no mārketinga un produktu vadības nodaļas, kā arī zinātnes un juridiskajām nodaļām. Tas viss bija arī jākoordinē, un grafiks bija tik saspringts, ka nebija pieļaujama kavēšanās. Galu galā gada finanšu rezultātu preses konferences datums – gada pārskata publicēšanas datums – nav pārceļams.

Vienmēr uzdevuma augstumos – neraugoties uz aukstumu, laika trūkumu un divkāršo slodzi

„Patiesību sakot, projekta sākumā es iedomājos, ka būtu vieglāk pašiem radīt stāsta varoni, nekā milzīgajā Šanhajas metropolē atrast kādu, kura personība, attieksme un vērtības sakristu ar B. Braun vērtībām un kurš varētu dot vajadzīgo mūsu stāsta vajadzībām," atceras Ņina Skžišovska. Holgers Minings piebilst: „Atrast kādu kā Xiaoqian, kas piekrita parādīt, kā viņa dzīvo, un tik apburošā un dabiskā veidā, nav tik viegli, un rezultāts daudzkārt pārsniedza gaidīto. Gluži kā iepriekšējā gadā ar Oli, ar viņu bija fantastiski strādāt. Viņa vienmēr bija priecīga un uzdevuma augstumos. Spītējot aukstumam, laika trūkumam un divkāršai slodzei fotografēšanas un filmēšanas laikā. Pārliecināta un profesionāla – turklāt arī autentiska persona. Nākamā gada varonim noliktā latiņa paliek ļoti augstu,” saka Holgers Minings.

Nākamā gada varoņa dzīvesvieta ir konfidenciāla informācija, lai gan sagatavošanās darbi jau notiek. Galu galā komandas devīze ir šāda: pēc gada pārskata seko gada pārskats. Tomēr pārskata publicēšana tika nosvinēta. Ar divu cilvēku līdzdalību, kuriem bija galvenā loma gada pārskatu sagatavošanā un kas speciāli ieradās Melsungenā uz šo notikumu. Viens no Bavārijas, un otra – no Šanhajas.

Komandas darbs: (no kreisās uz labo) Holgers Minings un Ņina Skžišovska (uzņēmuma izdevējdarbības nodaļa) ar gada pārskatu varoņiem Oli un Xiaoqian, kura attēlā redzama ar savu draugu Bilu.